Aqua Zdrój, Wałbrzych
, Wałbrzych
Przyjazd
Wyjazd

Saunarium - NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

  1. Strona główna
  2. SPA
  3. Saunarium - NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Zespół saunowy (Saunarium) obejmuje saunę suchą (fińska), saunę parową (turecka), saunę aromatyczną ziołową oraz tężnię solną. Dodatkowo w strefie saun znajduje się również miejsce wypoczynkowe z leżakami relaksacyjnymi.

Z UWAGI NA PROBLEMY TECHNICZNE - SAUNARIUM NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Sauna fińska 

To tradycyjna sauna w całości zbudowana z drewna. Dawniej jej serce stanowiło palenisko, w którym znajdowały się rozgrzane do czerwoności kamienie polewane wodą dla wytworzenia pary. Obecnie palenisko zastąpiły piece elektryczne. Piece dwu-funkcyjne posiadają generator pary i stwarzają warunki bardzo podobne do tradycyjnej sauny.

Efekty kąpieli w saunie fińskiej to przede wszystkim: przyspieszenie przemiany materii, pobudzenie metabolizmu, przyspieszenie tętna, wzrost temperatury ciała, intensywne pocenie się, rozszerzenie naczyń i pobudzenie krążenia.

Sauna turecka

Nazywana także sauną parową lub łaźnią turecką. Optymalna temperatura łaźni parowej to 45 st. C, zaś wilgotność powietrza 100%. Za sprawą dużej wilgotności, sauny te budowane są z płytek ceramicznych, tworzyw sztucznych lub hartowanego szkła. Para może być wzbogacana olejkami eterycznymi lub aromatami ziołowymi.
Kąpiel w łaźni parowej stymuluje czynności wydzielnicze skóry, pobudzając ją do wyzbywania się szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. Para wodna wnika głęboko w skórę i nawilża ją.

Sauna aromatyczna ziołowa

Na pierwszy rzut oka wygląda jak typowa sauna fińska. Ma jednak nieco niższą temperaturę (70 do 80°C, przy wilgotności ok. 10 %). Dodatkowym czynnikiem działającym w saunie są kombinacje zapachów olejków eterycznych. Świetnie wpływają one na układ oddechowy, ponieważ inhalują drogi oddechowe.
Różnorakie olejki mają także na celu wprowadzenie użytkownika sauny w stan głębokiego relaksu

Tężnia solna (solankowa)

Tężnia zbudowana jest z drewna iglastego (sosna, świerk) i gałązek brzozowych oraz urządzeń do pompowania solanki. Na ułożone na drewnianej konstrukcji gałązki podawana jest za pomocą pomp solanka, która spływa po nich swobodnie, a jej nadmiar gromadzi się w korycie umieszczonym na posadzce. Tak rozprowadzona solanka podlega odparowaniu, wytwarzając w pomieszczeniu intensywny aerozol.

Tężnia Solankowa nasyca powietrze jodem, bromem, wapniem i całą gamą innych mikroelementów. Jod powoduje rozrzedzenie śluzu, brom rozszerza oskrzela a wapń działa anty-alergicznie. Oprócz powyższych, tężnia dostarcza do otoczenia również magnez, sód, potas, żelazo.

Nasze pokoje

Jednoosobowy
od 180 /noc
od 180 /noc

Pokój dla 1 osoby, skladający się z pokoju głównego, przedsionka oraz łazienki z prysznicem. Pokój o powierzchni 20m2, z widokiem ...

Szczegóły pokoju

Jednoosobowy

  • Metraż: 20m2
  • Maks. osób: 1
Dwuosobowy
od 210 /noc
od 210 /noc

Pokój dla 2 osób, z dwoma pojedynczymi łóżkami lub łóżkiem typu queen, składający się z pokoju głównego, przedsionka ...

Szczegóły pokoju

Dwuosobowy

  • Metraż: 20m2
  • Maks. osób: 2
Trzyosobowy
od 250 /noc
od 250 /noc

Pokój dla 3 osób, skladający się z pokoju głównego, przedsionka oraz łazienki z prysznicem lub wanną. Pokój o powierzchni ...

Szczegóły pokoju

Trzyosobowy

  • Metraż: 27-33m2
  • Maks. osób: 3
Pokaż wszystkie

ul. Ratuszowa 6
58-304 Wałbrzych, PL

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij